• et
  • ru

Väikelaenud kuni 25000 eurot

Top väikelaenu pakkumised 2022

tfbank.ee

Laenusumma:
500-15000 eurot
Kampaania
Tagastamistähtaeg
12-84 kuud

bigbank.ee

Laenusumma:
500-25 000 eurot
Kampaania
Tagastamistähtaeg
12-120 kuud

inbank.ee

Laenusumma:
300-10 000 eurot
Kampaania
Tagastamistähtaeg
6–72 kuud

Cooppank.ee

Laenusumma:
300-15 000 eurot
Kampaania
Tagastamistähtaeg
6–72 kuud

laen.ee

Laenusumma:
500-7500 eurot
Kampaania
Tagastamistähtaeg
3-60 kuud

Kõik arvutused on ligikaudsed ning võivad erineda teile pakutavatest tingimustest.

Mis on tarbimislaenud ja väikelaenud?

väikelaen

Väikelaenu saamise protseduur

Tarbimislaen on üks maailma populaarsematest ja seda annavad üle 97% kõigist krediidiasutustest.

Sisuliselt kujutab tarbimislaen endast vaid üht tüüpi väikelaenu, mida on võimalik võtta ilma tagatise ja ilma kohustusliku kinnituseta sellest, kuidas vahendeid plaanite kasutada.

See tähendab, et saate laenuandjalt saadud raha kasutada oma äranägemise järgi ning ei pea selle kohta põhjalikumalt aru andma. Selliste laenude vastu tunnevad huvi need, kes on huvitatud Tallinnas soodsa laenu võtmisest.

Selleks, et noor pere saaks tarbimislaenu pole neil vaja esitada omapoolset tagatist, mida ei saa näiteks öelda sellise laenuliikide kohta nagu selleks on autoliising või kinnisvaralaen.

Millal on kõige parem väikelaenu võtta?

Tarbimislaenu on mõistlik võtta mitte juhul, kui teil on vaja teatud summat hetkeliste kulutuste katmiseks, vaid ka siis kui teil on vaja osta näiteks uus auto või korter. Sellisel juhul saate raha kätte ilma liiga pika ootajata ning ilma kohustusliku tagatiseta.

Kõigil muudel juhtudel pole tarbimislaen just kõige parem lahendus, sest võrreldes seda kinnisvara tagatisel laenuga, on esimese laenu intressimäär palju suurem.

Kui võrrelda tarbimislaenu intresse analoogse kiirlaenuga ei eelistata, siis viimase võtmine pole enam erilist kasulik.

Millistel tingimustel saab väikelaenu võtta?

Vaatame koos teiega üle selle taotlemise tingimused.

  1. Reeglina saab Eestis tarbimislaenu võtta poolteiseks kuni 7 aastaks ja laenusumma varieerub 500 eurost kuni 15 tuhande euroni. Laenu kogusumma oleneb otseselt laenuvõtja vajadustest ja tema finantssuutlikkusest kohustuste tagastamisel.
  2. Kui vaatate tabelit, mis võrdleb omavahel erinevaid laene, siis on näha, et maksimaalne laenu tähtaeg on 7 aastat ja laenusumma 15 000 eurot. Minimaalne tarbimislaenu summa, mida klient saab taotleda, on kõigest 300 eurot.
  3. Selleks, et laenu saada tuleb esmalt esitada kõik krediidiasutuse poolt nõutavad dokumendid ja oodata, kuni laenufirma spetsialistid analüüsivad laekumisi, kulusid ning teie kohustusi, alles pärast seda võetakse vastu otsus, kas anda teile laenu või mitte.
  4. Reeglina on nii, et kui potentsiaalne laenusaaja maksedistsipliin on rikutud, keeldutakse talle laenu andmast. Rikkumiste arv pole soon kohal oluline.
  5. Selleks, et tarbimislaenu saada peab teil kindlasti olema korrapärane ja ametlik igakuine sissetulek. Sissetulekuna arvestavad krediidiasutused palka, sotsiaaltoetusi ja teisi hüvesid, näiteks pensioni.
  6. Mis puutub vanusepiirangusse, siis antakse tarbimislaenu alates 22- eluaastast, mõned ettevõtted ei võta vastu taotlusi isegi noorematelt, kui 25-aastastelt. Kui aga soovite, võite alati leida laenufirmasid, mis väljastavad laenu ka alates 18-eluaastast. Meeles tuleb pidada, et igal laenufirmal on oma tingimused.

Korduma kippuvad küsimused

Mis on väikelaenud?
Tarbimislaen on ilma tagatiseta väikelaenu üks tüüpe. Tarbimislaenu saamisel ei tule teil kuidagi tõestada, kuidas kavatsete seda kasutada. Selle laenu üheks eeliseks on paindlikud tingimused, sest sellise laenu summa on märkimisväärne ja intressimäär madal.
Kas väikelaenu tagasimakse tähtaegasid on võimalik pikendada?
Jah, see on võimalik. Paljud krediidiasutused pakuvad oma klientidele võimalust tagastamisperioodi pikendada 7, 14 või 30 päeva võrra. Kuid laenutähtaja pikendus ei ole automaatne ja seda ei saa teha telefoni teel. Sellele taotlemiseks tuleb kliendil esitada krediidiasutusele avaldus ja tasuda pikendamise eest küsitav lisatasu.
Millele tuleb tarbimislaenu võtmisel tähelepanu pöörata?
Erinevalt paljudest teistest laenudest on tarbimislaen paindlik ja seda laenu raames pakutavat summat võite kasutada nii mitu korda, kui teil endal vaja läheb. Laenu pikkused ja summa olenevad otseselt laenu taotleva isiku kohutustest ja krediidivõimest.
Kuidas arvutatakse klientide maksevõimet?
Kliendi krediidivõimekus arvutatakse välja spetsiaalse krediidireitingu süsteemiga ning see protseduur on laenu taotlejale kohustuslik. Tarbimislaenu väljastav ettevõte hindab kliendi poolt teatud ajaperioodist tehtud finantstehinguid, mille alusel määratakse talle krediidiskoor. Selle hinnangu abil antakse kliendile laenu või keeldutakse sellest.

Väikelaenu vormistamine

Millises suurusjärgus saab väikelaenu võta?
Tarbimislaenu maksimaalne summa, mida klient saab taotleda on 15 tuhat eurot. Käesolev summa on piisav paljude hetkeliste plaanide ja ülesannete teostamiseks, näiteksootamatu remondi teostamiseks ja isegi oma auto ostmiseks. Kui teil aga puudub märkimisväärne nõudlust suurte summade järele, võite krediidiasutusest võtta laenu ka paarisaja euro ulatuses.
Tarbimislaenu tingimused
Tarbimislaenu antakse alates paarist kuust kuni seitsmeks aastaks. Lisaks on igal laenufirmal oma, reeglina väga paindlikud tingimused ning klient saab ise neist endale soodsamad välja valida. Mida pikem on laenuperiood, seda väiksem igakuine finantskoormus teie eelarvele, kuid selle võrra maksata aja jooksul rohkem peale. Pikaajalist laenu on optimaalne võtta, kui teil on plaanis laenata suurem rahasumma, kuid te pole 100% kindel, kas teie sissetulekud on korrapärased ja järjepidevad.
Tarbimislaenu taotlemise põhitingimused

Tarbimislaenu taotlemiseks krediidifirmast peab kliendil olema järjepidev sissetulekuallikas, kuigi laenu väljastatakse ilma tagatise nõudeta, näiteks vallas- ja kinnisvaraomandita.

Potentsiaalne laenuvõtja peab olema vähemalt 18-aastane, kuigi nii mõnegi Eesti laenuettevõte on tõstnud vanusepiiri 22-le või isegi 25 eluaastani. Kliendi vanusepiirang ei tohi krediidikohustuste täieliku täitmise ajaks ületada 70 aastat.

Vajalik on ka Eesti kodakondsus või elamisluba riigis, ilma milleta ei saa ükski organisatsioon kliendile tarbimislaenu anda.

Samuti ei tohiks kliendil olla teistes andmebaasides tasumata krediidikohustusi. Siit saate selle kohta üksikasjalikumat infot, kuidas erinevad maksete tasumisega seotud rikkumised mõjutavad krediidiasutuse otsust kliendile tarbimislaenu anda.

Kui ettevõtte kliendil, kes soovib sellist laenu taotleda on negatiivne krediidiajalugu, on tema võimalused laenu saada minimaalsed.

Kuidas väikelaenu saada?

Enne tarbimislaenu taotluse tegemist võiksite veenduda, et teil pole võimalik saada rahalisi vahendeid teistest allikatest. Tuleb aru saada, et laenu võttes tuleb teil igal kuul  lisaks laenu osamaksele tasuda ka teatud intressimäära, sõpradelt või sugulastelt võib olla võimalus laenu võtta ilma intressideta.

Kui sellist võimalust pole ja väikelaen on teie jaoks ainus võimalus vajalike vahendite saamiseks, siis ei tasu kindlasti nõustuda esimese krediidiasutuses laenutingimustega, sest targem oleks võrrelda vähemalt kolme organisatsiooni tingimusi ning alles pärast kõigi arvutuste tegemist lõplik otsus teha ja valida üks neist välja.

See võib tunduda pikk ja isegi keeruline protsess, kuid kujutage endale ette, kui mitmeid sadu eurosid te nii säästa saate, investeerides pisut aega. Selleks, et mitte raisata teiste allikate informatsiooni analüüsimiseks aega soovitame teil võrrelda juhtivate Eesti laenufirmade käesolevaid krediiditingimusi otse meie veebilehel. See päästab teid vajadusest isiklikult krediidiettevõtete büroosid külastada ja endale laenutingimuste eraldi selgitada.

Oluline on meeles pidada, et enne laenu saamist on hädavajalik enda isik tuvastada. Seda tehakse krediidiasutuse filiaalis või Omniva postkontoris.

Kliendi mugavuse huvides teostavad paljud ettevõtted identifitseerimist mobiil-ID või ID-kaardi abil. Samuti on see võimalik, kui klient saadav oma dokumendi koopia. Kui kõik toimingud on edukalt lõpetatud ja leping sõlmitud, võib klient oodata oma laensumma laekumist arveldusarvele 60 minuti jooksul. See on tarbimislaenude üks tähtsamaid eeliseid.

Kuidas valida välja sobib väikelaen?

väikelaenudValisite endale sobiva välja? Lisainfo saamiseks klikkige lihtsalt “Info” nupul. Kui laenupakkumine sobib teile täielikult vajutage lihtsalt rohelisel nupul, mille järel süsteem suunab teid automaatselt krediidiasutuse veebilehele, kust saate laenu taotleda. Vastake mõnele küsimusele ja täitke vajalikud väljad ning kui kõik on hästi, saate taotluse kohta positiivse otsuse.

P.S. Vajutage tabeli olevate pakkumiste juures olevat nuppu “TAOTLE LAENU” ja teid suunatakse kiirelt ettevõtte veebilehele.

Millal ja mille jaoks tasub tarbimislaenu võtta?

Väikelaenu kasutamine võib olla ükskõik milline. Võite minna kauaoodatud puhkusele, lõpetada alustatud remondi, saada raha oma ettevõtte arendamiseks, seadmete või auto ostmiseks. Ühesõnaga raha saate kulutada oma äranägemise järgi. Ainuke asi, mis on krediidifirma jaoks oluline, on kliendi poolne laenu osamaksete õigeaegne tasumine, millele klient otsustab raha kulutada nad huvi enamasti ei tunne.

Milline on väikelaenu maksimaalne summa?

Igal krediidiettevõttel on oma tingimused, kuid nagu näitab praktika, on tarbimislaenu raames võimalik laenu võtta kuni 15 tuhat eurot.

Minimaalsed summa on pankades piiratud 500 euroga. Mõned krediidiasutused võivad pakkuda teile isegi paarsada eurot.

Väikelaenu konkreetne suurus oleneb paljudest teguritest. Eriti tulude ja kulude tasakaalist, kliendi maksejõulisusest või isegi elamistingimustest. Oletame, et elate partneriga, kellel on stabiilne sissetulekuallikas. See võib mõjutada positiivselt teie võimalusi laenu saada. Kui stabiilne töökoht puudub ning on ka alaealine laps, vähenevad teie taotluse suhtes positiivse otsuse võimalused.

Maksedistsipliini puudumist või senist rikkumist kontrollivad krediidiasutused detailselt, selleks paluvad nad klientidel esitada kuue kuu konto väljavõtte.

Kui pikaks ajaks väikelaenu väljastatakse?

Väikelaenu kestus on 6 kuni 84 kuud. Eritingimused olenevad laenusummast, kliendi maksevõimest ja muudest teguritest. Arveldusperioodid varieeruvad.

Oluline on mõista, et kui krediidifirma on valmis teile 6 kuuks laenu andma, võib teine firma teisse palju lojaalsemalt suhtuda, pakkudes laenu aastaks või pikemaks ajal. See vähendab teie laenukoormust ja lihtsustab laenu osamaksete tasumiseks. Seepärast on oluline mitte nõustuda esimeste tingimustega, vaid uurida kõiki võimalusi.

Kui palju maksab väikelaen?

Väikelaenude intressid ja laenutingimused on erinevates ettevõtetes varieeruvad. Parimal juhul võib klient arvestada laenu intressiga 10-13%. Igatahes on ettevõtted kohustatud kliendile anda infot igakuiste maksete, intresside, komisjonitasude, lepingutasude ja muude kulude kohta.

 Olge tähelepanelik! Mõned reeglina väikesed ja vähe tuntumaid laenuturul opereerivad ettevõtteid pakuvad oma klientidele väga madala intressimääraga tarbimislaenu. Enne selliste tingimustega nõustumist on oluline saada infot lepingu sõlmimise tasu ja muude kulude kohta, millest ettevõtted sageli vaikivad. See toob kaasa klientide jaoks kaasa laenamisel märkimisväärse peale maksmise. 

Kui võrrelda tarbimislaenu ja tagatisega laenu intresse, tasuks eelistata esimest. Kuid kiirlaenu intressimääradega võrreldes, on tarbimislaenu intressimäär palju madalam.

Võib väita, et tarbimislaenu võib pidada “kuldseks keskteeks”, mis ideaalis ühendab omavahel laenutingimuste paindlikkuse, suhteliselt suure laenusumma ja madala intressi.