credit24.ee

Laenusumma:
50-4000 eurot
Kampaania
Tagastamistähtaeg
3-36 kuud

ferratum.ee

Laenusumma:
100-2000 eurot
Kampaania
Tagastamistähtaeg
1-67 kuud

Mis on krediidikonto (krediidiliin)?

krediidikonto

Kõik me oleme harjunud asjaoluga, et kiirlaenud on finantsprobleemide lahendamiseks kõige vähem optimaalne lahendus. Lõppude lõpuks on need nii kiiresti kättesaadavad, et tagada laenuvõtjate peamine vajadus, milleks on raha kiirelt oma kontole saamine. Tegelikult on sellise laenu taotlemiseks vaja näha minimaalsel vaeva, samuti on olematu kiirlaenu paberi bürokraatia – see kõik muudab  Eesti kiirlaenud ebameeldivaks.

Mis te arvate, miks see nii on? Kõik on ilmne – kõrged intressimäärad ja täiendavad komisjonitasud. Lõppude lõpuks, kiirlaenu ja väikelaenu vormistamisel ei nõua ettevõtted kliendilt ei sissetulekutõendit ega käendust. Selliste laenude ainule eesmärk on anda kliendile konkreetne laenusumma, mille järel hakkab ta sellelt intresse maksma. Kõik tuleb teha kiiresti, minimaalsete kuludega. See toob kaasa suurema laenu tagasimaksmata jätmise riski,  sest ettevõte ei teosta oma klientide maksevõime põhjalikku analüüsi. Ja käesolev risk on vaja millegagi katta. Siin on abiks kõrge intressimäär.

Siiski pole kliendile kõige suuremaks ebamugavuseks kõrged intressid, vaid vajadus maksta intresse kogu laenusumma pealt olenemata sellest, kas kogu laen kasutati ära täies ulatuses või ainult osaliselt. See on probleem, millel pole esmapilgul lihtsat lahendust, kuid siiski nüüd saavad kõik soovijad avada endale Eesti juhtivates krediidiasutustes krediidikonto.

Põhimõtteliselt sarnaneb krediidikonto virtuaalse kaardiga ning laenusaajale on eelnevalt kokku lepitud krediidilimiidi raames eraldatud teatud summa vahendeid. Just krediidikonto ilmumisega on meil tänapäeval võimalik rääkida  paindlikest laenutingimuste, sest need määrab laenuvõtja ise sellega, kui palju raha on tal siin ja praegu vaja.

Erinevalt Eestis pakutavast väikelaenust ei pea krediidiliini puhul inimene kasutama ära kogu seal olevat raha, samuti võib ta olla kindel, et ei maksa rohkem, kui ainult selle eest, mis ta ise kasutas.

Kõik on lihtne: näiteks on määratud krediidilimiit 5000 eurot ja klient on kasutanud sellest vaid 1300 eurot. Kui palju tuleb tal  laenu pealt intressi maksta? Kõik on lihtne – 1 300 euro pealt. Ja selle 1300 euro pealt koguneb intress igapäevaselt või kuni ajahetkeni, mil ta kasutav veel osalese krediidiliini summast.

Näiteks laenusaajal tuli kasutada veel 900 eurot. Suurepärane – ta saab seda teha, kuid sellest päevast lisandub põhisummale, millest ta intresse maksab ka täiendavalt laenatud summa 1,300 + 900 = 2200 eurot. Kui te raha ei kasuta, ei maksa te midagi.

Kõik on lihtne ja mugav, nii et saate endale vormistada krediidilimiidi või krediidikonto, lihtsalt ettenägematute kulutuste katmiseks. Kuid olge ettevaatlik – see vajadus võib tulla palju hiljem, kui teil võib tekkida kiusatus kulutada kogu mõnele tähtsusetu asjale lihtsalt sellepärast, et tahtsite.

Krediidikonto – see on nii Eestis kui välismaal igapäevaga järjest enam populaarsust koguv laenuliik. See võimaldab laenuvõtjatel oma kontol olevaid vahendeid hallata sama lihtsalt, kui nad teevad seda internetipanga abil. Inimene saab lihtsalt istuda oma mugavas tugitoolis arvuti taga ja oma rahalisi vahendeid hallata-  maksta teenuste eest, ostab kaupasid, jne, kuid seda kõike ettenähtud krediidilimiidi piires.

Krediidikonto eelised

Krediidikonto eelised

Hämmastav statistika: ligikaudu iga kolmas Eesti elanik, kes võttis varem  väikelaenu või kiirlaenu on nüüd valmis avama krediitkonto. Siiski, kui me püüame mõista krediitkonto peamisi eeliseid leiame, et need pole üllatavad, vaid isegi loomulikud.

 1. Vormistamise lihtsus. Esmalt märkisime, et kiirlaenu väljastamine on väga lihtne ja kiire ning selleks pole laenusaajal vaja palju aega. Nii – krediidikontoga pole asjad sugugi halvemad võibolla isegi paremad. Krediidikonto saamiseks pöörduge otse valitud ettevõtte veebilehele. Enne seda valige  huvipakkuva krediidilimiidi ja tähtaeg.Krediidikonto avalduse täitmine võtab aega umbes 3-5 minutit. Kui olete arvuti taga harva, kuid soovite taotleda krediidikontot kohe praegu on peamine omada nutitelefoni, mille abil saate rakenduse alla laadida ja taotluse selle kaudu täita. Konkurents Eesti laenuturul on nii kõrge, et mobiilsiderakendusi arendavad enamik laenuturul töötavaid ettevõtteid. Ühesõnaga teil pole vaja kindlasti isiklikult, koos suure hulga dokumentidega, laenufirmaga ühendust võtta, oodata mitut tundi otsuse tegemist ning tegema teisi mõttetuid toiminguid.
 2. Majanduslik otstarbekus. See tähendab, et avades krediitkonto on teil õigus otsustada, millist krediidilimiidi osa kasutada ning te ei pea maksma liigseid intresse, nagu väikelaenu ja kiirelaenu võtmisel. See on väga mugav just selle funktsiooni pärast ning see on peamiseks põhjuseks, miks paljud laenuvõtjad on krediidikontost huvitatud, sest maailmas pole inimest, kellele meeldiks maksta intresse raha eest, mida ta pole arvelt puutunudki.
 3. Maksimaalne paindlikkus otsuste tegemisel. Mitte ükski teine krediiditoode ei võimalda klientidel teha nii paindlikke otsuseid. Lõppude lõpuks, kui klient soovib juba väljastatud kiirlaenule täiendavaid vahendeid saada, siis see ei õnnestu tal laenufirmasse ei helistades ega avaldust täites. Selleks tuleb käesolev võlg tagasi maksta ja taotleda aja möödudes uus laen.Krediidikontoga saate taotleda ja saada täiendavaid vahendeid ja see on palju lihtsam kui esmapilgul tundub. Krediidilimiidi suuruse vähendamine? See on lihtsamast lihtsam, kui olete endale avanud krediidikonto. Loomulikult tasudes krediidiliini kogusumma, saab klient krediidilimiiti vajadusel uuest kasutada
 4. Pole vaja anda ühtegi seletust, miks täpselt te seda raha vajate. Kui võtate laenu kinnisvara või autode soetamiseks, peate selle raha kulutama korteri või auto ostmiseks. Te ei saa raha lihtsalt oma kasutusse ning siis otsustada: “Milleks ma seda autot vajan? Läheksin parema meelega puhkusele Maldiividel! ” Ei, see pole nii. Te ei saa isegi oma raha, sest see saadetakse autosalongi müügimehele ning oma vahendis saate teie juba transpordivahendi näol.Krediidikonto abil saate täieliku tegevusvabaduse. Soovite – maksate õppemaksu,  lähete välismaale, ostate kodumasinaid või isegi tagastate vanad võlad. Selle üle otsustate ainult teie ise.  Te ei pea midagi selgitama, sest krediidikonto abil olete olete oma elu peremees.
 5. Puuduvad täiendavad maksed. Valides endale krediitkonto ise valides ei pea te maksma kindlustust ega tasuma notaritasu nagu hüpoteeklaenu puhul. Teil ei pea maksma isegi laenu väljastamise komisjonitasu ja lepingu vormistamistasu, mis on tavaliselt 0 eurot.
 6. Teil on alati võimalus veel suuremalt kokku hoida. Selleks piisab võla tagasimaksmisest suurte osamaksetega. Laenu ennetähtaegselt tagastamiselt säästate märkimisväärselt intresside pealt. Lisaks sellele ei tule teil hakata järgima ranget maksete ajakava ega keelata endale kõike, vaid selleks, et tasuda järgmist osamakse – võib igakuiselt teha ka minimaalse osamakse, sellega ei kaasne mitte mingeid sanktsioone.
 7. Fikseeritud intressimäär. See ei muutu kogu laenu tähtaja jooksul.
 8. Krediidikonto ei ole finantskabala nagu enamikud laenud. See sobib paremini markeering “turvapadi“, sest kasutate ainult seda osa krediidist, mida hetkel vajate. Keegi ei tea ette, millal järgmisel korral raha vaja läheb. Isegi kui see juhtub ootamatult (nagu seda sageli juhtub), olete selle jaoks valmis.
 9. Võimalus loobuda lepingust ilma leppetrahve maksmata.
 10. Raha krediteeritakse arvele kõigest mõne minutiga.

Eesti krediitkonto puudused

Ütleme kohe, et need puudused pole nii tõsised. Seega ei saate Eestis krediidikonto avamisega arvestada, kui teil on laenuasutuses juba olemasolev laen või varasem halb krediidiajalugu. Kõik see on üsna levinud praktika, sest ükski laenufirma ei soovi riskida krediidiandmisega ebausaldusväärsele laenuvõtjale.

Peale selle on mõne krediidiasutuse intress kõrgem, mis on samuti normaalne, sest igal laenufirmal on õigus pakkuda oma klientidele oma enda laenutingimusi. Sellise miinus neutraliseerimiseks peaks klient endale võtma aega ja analüüsima erinevaid turul olevaid pakkumisi või tehes see veelgi lihtsamaks – valige üks 5 usaldusväärsest laenuandjast, millel on turu kõige atraktiivsemad tingimused. Neist räägime neist käesoleva artikli lõpus.

Mitte kõik laenufirmad ei paku Eestis krediidikonto avamise võimalust 18-19-aastastele, kuid soovi korral võivad noored otsida endale laenuandja, kes on valmis avama krediidikonto ka 18-aastastele.

Kui klient ei täida oma krediitkontoga seotud kohustusi on ettevõttel õigus see sulgeda. Sellepärast on oluline enne krediidikonto avamise taotlemist, esmalt hinnata oma rahalisi võimalusi. Jah, see pole kiirlaen, mille eest peate maksma täpselt graafiku järgi, kuid miinimumsumma olete siiski igakuiselt kohustatud tagastama. Krediidisuhete tekkimisel ei teki mõlemad osapoolel ainult õigused, vaid ka kohustused.

Mille poolest erineb kiir- ja väikelaenudest?

Krediidikonto erinevus kiirlaenudega

Vaatamata oma populaarsusele hakkavad  kiirlaenud ja väikelaenud järjest enam osa oma turust krediidikontodele loovutama, mida laenuvõtjatele kõige sagedamini avatakse. See ei toimu juhuslikult, sest iga asja järgimiseks on tavaliselt ka mõjuv põhjus. Praegu vaatleme peamisi erinevusi Eesti krediitkonto kiirlaenude ja väikelaenude vahel.

Krediidikonto erinevus kiirlaenudega

Enne krediidikonto ja kiirlaenu oluliste erinevuste loetlemist tasub öelda, et sellist tüüpi laenudel on palju ühiseid jooni. Igaühe suhtes saabub nõusolek suhteliselt kiiresti ning te ei pea esitlema suurt hulka dokumente, kulutama oma aega krediidiasutuste kontoreid külastades, jne.

Kõik, mida vajate vormistamiseks vaja on internetiühendusega arvuti, Eesti pangas avatud arveldusarve, samuti mobiilinumber ja e-mail. 10-15 minuti jooksul saab vastuse nii kiirlaenu kui krediidikonto taotlusele, mille järel saab laenuvõtja raha oma arvele. Tagatist ega käendust ei

Siiski antakse kiirlaenu väikestes summades ning isegi need on piiritletud.  Kõik laenud, mille tähtaeg on pikem on juba väikelaenud. Siiski on olemas ka erandeid. Krediitkontoga on sama moodi, sest võidakse nõustuda nende suuremate summadega ja laenu tagasi maksmise tähtaeg võib ulatuda kuni 36 kuuni.

Kiirlaenu võtmisel võite paindlikkuse unustada. Teile antakse tagasimaksegraafik ning te peate laenu  tagasi maksma vastavalt graafikule. Suurte osadena – lubatud, väiksematena – pole, vastasel juhul  võite saada leppetrahvi. Krediitkonto võimaldab teil vajadusel kasutada täiendavaid vahendeid. Tagastamisgraafikut otseselt pole, on minimaalne igakuine tagasimakse summa. Võimalusel rohkem.

Kõige olulisem erinevus krediitkonto ja kiirlaenude vahel on võimalus kasutada vaid osa krediidilimiidist, makstes intressi ainult selle eest. Kiirlaenu puhul on kõik palju vähem soodne, sest sageli võetakse laenu rohkem kui tõesti vajatakse, kuid siis on juba hilja – tehing on tehtud, meile on tekkinud teatud summa eest kohustusi ning intressi tuleb maksta kogu laenusummalt. Te ei jõua veel arvelt raha väljagi võtta, kui peate juba intressi maksma. Krediidikontoga on kõik palju kasumlikum: kui me vahendeid ei kasuta, ei pea midagi maksma.

Teil võib tekkida mõistlik küsimus: “Krediidiasutustele pole see kasumlik. Lõpuks avavad 100 klienti endale krediitkonto ja keegi ei kasuta seda, ettevõte kannab lihtsalt kahju! “. Ei tasu muretseda krediidiasutuste tuleviku pärast. Esiteks ei juhtu ülalkirjeldatud olukorda kunagi ja enamik kliente kasutavad ikka osa oma krediidisummast või kogu krediidilimiiti. Vastasel juhul, milleks nad taotlesid endale krediidikonto? Teiseks, isegi kui kõik laenusaajad oma krediitkontot ei kasuta, on piisavalt neid, kes seda teevad ja laenuandjad jäävad ikka plussi. Samas saavad nad klientide kontaktandmed ja lõpuks saavad nad teisi teenuseid pakkuda.

Erinevus krediidikonto ja väikelaenu vahel

Nüüd räägime sellest, mille poolest erinevad Eesti krediitkonto ja väikelaenud. Esimene on laenusumma. Kõik krediitkontod võimaldavad ligipääsu suurematele ressurssidele kui seda on kiirlaenud, kuid nende suurus on tavaliselt piiratud 5000 euroga, mis ei ole piisav suuremate ostude jaoks, nagu näiteks autod, jne.

Käesolev puudus mõeldud väikelaenude (või tarbijalaenude) sulgemiseks Eestis, mille taotlemisel saab klient arvestada laenuga summas 15 000 eurot või isegi rohkem. Ühelt poolt on see väikelaenude selge eelis ja nende tingimused on pikemad – kuni 60 või 72 kuud. Seevastu pole kõik nii lihtne kui tundub. Lõppude lõpuks ei eelda krediidikonto avamine sissetuleku, käenduse ja tagatise tõendamist.

Kuid tõenäoliselt ei leia te Eestist krediidiorganisatsioone, kes oleks valmis andma teile laenu summas 10 000 – 15 000 eurot ilma käendajate või tagatiseta. Paljud ettevõtted, mis pakuvad 7 000 euro suuruseid väikelaene, nõuavad oma klientidelt kolmanda osapoole tagatist ning see on just fakor, millega laenuliigi valimisel arvestatakse.

Jällegi sama lugu kiirlaenudega, võttes väikelaenu hakkavad laenusaajad maksma intresse kogu laenusumma pealt, mitte selle osalt, mida kasutati nagu võimaldab krediidikonto.

Millised tingimused tuleb krediitkonto avamiseks täita?

Nõuded, millele peab laenu taotleja krediitkonto edukaks avamiseks vastama ei erine märkimisväärselt nõuetest neile inimestele, kes soovivad võtta kiirlaenu või väikelaenu:

 1. Olema Eesti Vabariigi kodanik või omama selles riigis alalist elamisluba.
 2. Mitte omama võlgnevusi. Laenuvõtja krediidiajalugu peaks olema, kui mitte laitmatu, siis sellele väga lähedal.
 3. Omama alalist tuluallikat. Tulude olemasolu tõendamine pole vajalik, võlausaldaja saab seda  ise kontrollida
 4. Laenusaaja vanus 18-20 aastat ja kuni 65-75 aastat. Miks selline piirang? Igal ettevõttel on vanuse suhtes oma nõuded, mida on oluline enne krediidikonto taotlemist teada.

Nagu näete, mitte midagi fenomenaalset – kõik on üsna tavaline.

TOP-5 peamised krediidiasutust Eestis, kus tasub avada krediidikonto

Laenuandja valik on üks kogu laenamise protsessi olulisematest ja vastutustundlikest etappidest. Lõppude lõpuks – nii palju, kui palju krediidiasutusi – nii palju on neil ka tingimusi. Mitte kõik laenufirmad pole oma klientide suhtes ausad, sageli ei räägita peidetud maksetest ja komisjonitasudest, lisaks mõnedest teistest olulistest nüanssidest, mis on tõesti olulised. Nende kohta saavad kliendid teada alles pärast lepingu allkirjastamist.

Selleks, et te ei kulutaks liiga palju aega ausa ettevõtte leidmisele, kus on tõeliselt soodsad laenutingimused ( see protsess võib võtta rohkem kui tund aega), oleme valmis, et pakkuda teile nimekirja viiest usaldusväärsest organisatsioonist, kes võtavad juba praegu vastu teie krediitkonto avamise avaldusi . Raha saate kätte 10 minuti jooksul.

Monefit.ee

Ettevõte Monefit on üks esimesti ettevõtteid, kus hakati oma klientidele krediitkontosid vormistama. Ainult, et nende teenus kannab nime mobiilne krediidiliin, mis ei mõjuta kuidagi selle sisulist olemust. Monefitiga võite arvestada tagatise ja käendajateta summadega vahemikus 500-3000 eurot. Igakuised maksed – ainult 40 eurot. Igatahes, kui olete krediidiliin avanud, peaks laenusaaja maksma vähemalt 10 eurot kuus.

Seda ei kutsuta juhuslikult mobiilseks, sest see võimaldab igal soovijal taotleda vajalikku laenusummat isegi ilma arvutita. Skeem on lihtne: me kasutades oma nutitelefoni valime välja laenusumma ja saadame taotluse. Sellele antakse kiire vastus ja teie saate soodsatel tingimustel laenu. Mobiilsus, kaasaegsus ja mugavus – just nii saate Monefiti mobiilset krediidiliini kirjeldada.

Credit24.ee

Kui 3000 eurot ei ole teie jaoks piisav, kuid käendust ega tagatist teil pole, võib Credit24.ee teile pakkuda 4 000 eurot, samuti ilma käenduse ja tagatiseta. Kui teil on vastumeelse ning vajate vähem kui Monefiti 500 eurot, siin saate selle “Krediitkonto” pealt võtta 50 eurot.

Kõik on väga lihtne: valime krediidilimiidi suuruse ja saame kohe teada oma igakuise makse suuruse.  Seejärel täidame krediidikonto avalduse –  pärast 10-15 minuti möödudes saame oma rahale juurdepääsu. Lisaks pakub Credit24.ee oma klientidele veelgi soodsamaid individuaalseid laenutingimusi, mis võimaldab teil saada väiksema intressiga suuremat laenusummat.

Krediitkonto avamise tähtaeg Credit24-s on 3 kuni 60 kuud. Taotlus tuleb teha ainult üks kord, pärast mida saate kasutada raha ettenähtud limiidi ulatuses, nagu ise soovite. Lepingu vormistamise teenus puudub, pakutakse ka tasuta maksepuhkust. Lisaks, kui klient ei rahulda krediidikonto tingimused, saab ta 30-päevase rahulolu garantii ära kasutada, keeldudes teenusest ilma trahvide ja sanktsioonideta.

CreditStar.ee

Teine Eesti krediidituru tõsine tegija. Võimalik taotleda krediitkonto avamist summas 50 kuni 5 000 eurot ning tähtajaga 30 päeva kuni 36 kuud. Kasutage ära kõiki krediidikonto vahendid või ainult osa, selle otsuse võtab vastu klient ise. Nii suurelt summal, kui kasutasime – sellelt summalt maksame ka intresse. Lisaks sellele võimaldab CreditStar laenuvõtjatel suuremaid osamakseid, samuti laenusummade  tagasimaksmise tähtaegade muutmist, vajadusel pikendatakse teie laenusumma tagasimaksetähtaega.

Ferratum.ee

Krediidilimiit on 100 kuni 3 000 eurot, soodsad intressimäärad, tagasimakse tähtaja otsustab klient ise. Palgatõendit, käendust eha tagatist ei küsita. Minimaalne makse on ainult 10 eurot, samal ajal kui kliendil on võimalus taotleda täiendavat laenusummat. Lühidalt, Ferratumi krediidilimiidil on käesoleva toote kõikvõimalikus eelised. Loomulikult on ettevõte ka valmis pakkuma oma klientidele veelgi soodsamaid krediiditingimusi.

Laen.ee

Laen.ee krediidikonto avamine summas 300 kuni 5 000 euro, on tasuta. Kulutate nii palju raha kui soovite lähtudes täielikult oma vajadustest ja nõudmistest . Krediiditeenuse  tähtaeg on 1 kuni 3 aastat. Klient valib makse sooritamise kuupäeva ja raha kantakse kontole 2-3 minutiga. Credit24 leping on võimalus tühistada 30 päeva jooksul.

Nüüd said küll kõik Eesti krediidikontode eelised üle vaadatud, sealhulgas ka käeoleva krediiditoote turu parimat hetkepakkumises. Esmajärjekorras krediidikonto, selle mobiilsus ja paindlikkus, sest ainult teie ise otsustate, millise osa vahenditest kasutada.

Kõigepealt on krediidi konto liikuvus ja paindlikkus, sest ainult teie otsustate, kui palju raha kasutada. Võite arvelt välja võtta kogu raha aga teile võib selle raha olemasolu meelde paar kuud hiljem ning sellisel juhul ei maksa te midagi. Peamine asi – ärge unustage maksta vähemalt igakuist minimaalset summat, siis toob krediidikonto kasutamine teile mitte ainult kasu, vaid ka rõõmu (kui võrrelda teiste rangemate tingimustega kiir ja väikelaenudega).